Nowy numer 13/2020 Archiwum

Jezus jest najważniejszy przejdź do galerii

Ten wybór to akt duchowej dojrzałości.

Anna Lewandowska to kolejna kobieta z diecezji elbląskiej włączona w stan dziewic konsekrowanych. Uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Jacek Jezierski.

- Droga Anno, drodzy siostry i bracia! Na naszych oczach, w naszym pokoleniu, odradza się w Kościele obecny w starożytności chrześcijańskiej stan dziewic konsekrowanych. Teraz ty, droga Anno, dołączasz do tej grupy chrześcijanek. Odkryłaś, że Jezus Chrystus jest dla ciebie osobą najważniejszą. Doszłaś do tego przekonania dzięki wierze i modlitwie, analizując własną drogę życia. Cieszymy się z tego. Cieszymy się z twojego odkrycia i z tej twojej miłości. Twoja konsekracja jest ważnym znakiem dla nas wszystkich. Twój wybór i twoja decyzja jest dla nas ważna. Przyjmujemy ją jako akt twojej duchowej dojrzałości. Będziemy towarzyszyć ci naszą sympatią i modlitwą w twojej indywidualnej drodze. Twojej wspólnotowej, dalszej drodze z Chrystusem, odtąd twoim Oblubieńcem - powiedział biskup elbląski.

Uroczystość odbyła się w niedzielę 13 stycznia w kaplicy Miłosierdzia Bożego w Elblągu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama