Nowy numer 41/2019 Archiwum

Złoty koc dla potrzebującego

Zbiórki prowadzone są w elbląskim kościele Bożego Ciała.

Akcja Złoty Koc będzie trwała do końca stycznia. Jej pomysłodawcami są członkowie wspólnoty Namaszczeni Ogniem, którą tworzą przede wszystkim młodzi ludzie. Pomagają im osoby dojrzałe. - W Elblągu żyją bezdomni, którzy przez swoje nałogi, uzależnienia nie zawsze mogą korzystać z noclegowni. Chowają się w różnych miejscach. Znajdują koce, kołdry, ale często nie mogą ich zabierać ze sobą. Koce termiczne - złote - z łatwością można złożyć i schować do kieszeni. One bardzo szybko rozgrzewają i można ich używać wielokrotnie - mówi Dorota Życzkowska ze wspólnoty.

Każdy, kto chciałby się włączyć w akcję, termiczne koce może przynosić do kościoła Bożego Ciała we wtorki i środy o godz. 19. Organizatorzy akcji Złoty Koc rozpoczęli współpracę ze stowarzyszeniem Teen Challenge, które w każdy piątek o 16.30 przy dworcu kolejowym częstuje potrzebujących ciepłą zupą. O przedsięwzięciu młodzież poinformowała w swoich szkołach.

- Moja szkoła włącza się w wiele akcji pomocowych. Stwierdziłam, że i ta zbiórka nas zainteresuje - opowiada Paulina z IV LO w Elblągu. Paulina przygotowała plakaty informujące o zbiórce koców i skarpetek dla bezdomnych. Zbiórką zajęła się Małgorzata Urban, katechetka.

Koce potrzebującym rozdawane są na bieżąco. Część do bezdomnych z pewnością trafi podczas Kantyny Pokrzepienia, którą Namaszczeni Ogniem planują zorganizować jeszcze w styczniu przy katedrze św. Mikołaja. Podobnie jak w ubiegłym roku w czasie spotkania młodzież poczęstuje potrzebujących ciepłą zupą i słodkim ciastem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL