Nowy numer 13/2020 Archiwum

Rekolekcje ze św. Piotrem

Po raz kolejnym w WSD w Elblągu odbędą się rekolekcje lectio divina. Rozpoczną się one 29 czerwca.

Program rekolekcji lectio divina został opracowany przez Centrum Formacji Duchowej Księży Salwatorianów w Krakowie. Opierają się one na wielowiekowej praktyce modlitwy słowem Bożym, sięgającej początków chrześcijaństwa.

Ta modlitwa jest dostępna dla wszystkich wierzących, którzy pragną zażyłości ze słowem Bożym, zarówno dla prostych, jak i uczonych, duchownych i świeckich.

Rekolekcje lectio divina składają się z czterech etapów: lectio (czytanie), meditatio (medytacja), oratio (modlitwa), contemplatio (kontemplacja).

W Elblągu trwać będą od 29 czerwca do 7 lipca w Wyższym Seminarium Duchownym. W tym roku Centrum Nowej Ewangelizacji diecezji elbląskiej proponuje rekolekcje ze św. Piotrem według Dziejów Apostolskich. Do udziału w nich zaproszone są osoby, które ukończyły poprzednie cztery etapy rekolekcji według Ewangelii.

Chętni, aby spędzić część wakacji ze słowem Bożym, proszeni są o wypełnienie formularza, który znajduje się na stronie internetowej: wsdelblag.pl/lectiodivina.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama