Nowy numer 13/2020 Archiwum

„Lepszy Elbląg” dla Wojtusia

Najważniejszy był nie wynik, ale pomoc 2-latkowi.

Szkolne Koło Caritas Zespołu Szkół Mechanicznych „Lepszy Elbląg” regularnie zaprasza mieszkańców miasta do włączania się w inicjatywy charytatywne. Kolejna okazja do tego była 16 lutego. Odbył się wtedy charytatywny, halowy turniej piłki nożnej. Elblążanie nie zawiedli, do wspólnej zabawy zgłosiło się 16 drużyn. Dochód z imprezy został przeznaczony dla 2-letniego Wojtusia, który choruje na zespół Westa oraz encefalopatię niedotleniowo-niedokrwienną.

Chłopiec nie potrafi samodzielnie nawet siedzieć. Codziennie powinien być rehabilitowany oraz brać udział w zajęciach ogólnorozwojowych. Chłopcu niezbędny jest specjalistyczny sprzęt – ortezy, kombinezon, pionizator, chodzik.

Inicjatywa „Lepszy Elbląg” zrodziła się przy parafii św. Brata Alberta w Elblągu, a jej pomysłodawcami są księża salwatorianie. Do grupy należą młodzi z całego miasta, którzy chcą wspierać potrzebujących. W swoim dorobku mają charytatywne biegi, turnieje piłki siatkarskiej, rajd rowerowy, fitness, a także koncert.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama