Nowy numer 39/2023 Archiwum

Stwórz najpiękniejszą palmę

Tolkmiccy salezjanie zapraszają do wzięcia udziału w dorocznym konkursie przed Niedzielą Palmową.

Już po raz dwunasty parafia św. Jakuba w Tolkmicku zaprasza do udziału w konkursie „Na najpiękniejszą palmę wielkanocną”.

"Zaczynaliśmy lokalnie, ze Szkołą Podstawową, Gimnazjum i Przedszkolem Miejskim, potem włączył się Ośrodek Kultury i Dom Pomocy Społecznej. W kolejnych latach dołączały do tego konkursu szkoły z terenu gminy oraz stowarzyszenia. Kiedy nadszedł szedł czas, że na zaproszenie odpowiedziały instytucje i osoby spoza naszej gminy, postanowiliśmy w 2017 roku zmienić ten konkurs na Regionalny" - piszą organizatorzy.

Od początku parafię w organizacji konkursu wspiera Urząd Miasta i Gminy w Tolkmicku. Przez pięć ostatnich lat także Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, a w 2017 roku do grona sponsorów dołączyło Starostwo Powiatowe w Elblągu, i objęło konkurs swoim patronatem. W tym roku do współpracy włączyła się również Caritas Diecezji Elbląskiej.

Księża salezjanie prowadzący tolkmicką wspólnotę zapraszają do udziału w konkursie, osoby indywidualne, rodziny, szkoły, przedszkola, instytucje, stowarzyszenia i grupy, oraz wszystkich, którzy chcą wraz z nimi tworzyć ten piękny klimat Niedzieli Palmowej.

Regulamin można znaleźć na stronie parafialnej. Tam też w zakładkach Aktualności i Galeria (w układzie chronologicznym) znajdują się informacje i zdjęcia z poprzednich konkursów.

"Gość Niedzielny" objął konkurs patronatem medialnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast