Nowy numer 21/2023 Archiwum

Spójrz na Ojca

Męskość ze wszystkimi swoimi wadami i zaletami jest nam dana od Boga.

Napisanie listu od ojca do samego siebie to jedno z wielu trudnych zadań, z którym mierzyli się uczestnicy „Sesji o prawdziwej męskości”, która odbyła się w Krynicy Morskiej 1 i 2 marca. – W tym liście możemy napisać słowa, za które jesteśmy wdzięczni naszym ojcom, albo też takie, które chcielibyśmy od nich usłyszeć jako pięcioletni, sześcioletni chłopak. Albo może też takie, których nie usłyszeliśmy do dziś, a na które bardzo czekamy – wyjaśniał Wojciech z grupy Mężczyźni Boga, która zorganizowała warsztaty.

– Jest to już nasze kolejne spotkanie, podczas którego poznajemy, czym jest prawdziwa męskość pochodząca od Boga Ojca – mówi ks. Grzegorz Puchalski, który sprawuje duchową opiekę nad wydarzeniem. – W czasie obecnych zajęć skupiamy się na osobach naszych własnych ojców, ponieważ oni tak jak nikt wpływają na to, jak wygląda nasza tożsamość – wskazuje kapłan.

Uczestnicy w czasie warsztatów wracali myślami do lat młodzieńczych. – Zastanów się, czy może twoje dzieciństwo było naznaczone stałymi zakazami i nakazami ze strony rodziców? A może nadopiekuńczością, która sprawia, że do dziś nie umiesz opuścić swojej strefy komfortu? A może w twym domu dominował pieniądz? Czy wszystko wokół musiało mieć wartość materialną i do dziś na każdą swoją relację patrzysz przez pryzmat tego, czy da się na niej zarobić? – padały pytania.

W czasie sesji uczestnicy poznali cechy prawdziwego mężczyzny. – Bycie mężczyzną wcale nie oznacza posiadania tylko i wyłącznie cech uważanych za męskie – wskazuje Wojciech. – Są przecież takie sytuacje i zdarzenia, w których możemy, a nawet musimy być łagodni, subtelni, kochający. Te cechy są przecież także w naszych wnętrzach i są dobre, bo otrzymaliśmy je od Pana Boga – podkreśla.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast