Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wyrusz w drogę

Idąc do maryjnego sanktuarium w Gietrzwałdzie, będą rozważać poszczególne stacje Drogi Krzyżowej.

W Środę Popielcową rozpoczęły się zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. W diecezji elbląskiej każdego roku wytyczane są nowe trasy dla pątników.

Jedna z nich prowadzić będzie do Gietrzwałdu. Pielgrzymi wyruszą z Morąga. – Drogę wytyczyliśmy w taki sposób, że idealnie zmieściliśmy się w wymaganym minimum, które wynosi 40 kilometrów – mówi Artur Kruszewski, lider rejonu Morąg.

Druga trasa – prowadząca do Zielonki Pasłęckiej – ma ponad 46 kilometrów. W ubiegłych latach liczyła ona 44 kilometry.

Morąski sztab EDK, ze względu na zapotrzebowanie, wyznaczył nową trasę. – Przez dwa lata w naszym rejonie szliśmy jedną trasą, ale ludzie chcą czegoś nowego. W pobliżu Morąga mamy piękne sanktuarium. Grzechem byłoby z tego nie skorzystać! – tłumaczy Artur.

W roku 2018 w Ekstremalną Drogę Krzyżową w Morągu wyruszyło ok. 80 osób. Część z nich nie dotarła do celu z powodu kontuzji bądź zmęczenia psychicznego.

– Trzeba liczyć się z tym, że nie każdy dojdzie, bo to jest olbrzymi wysiłek. Jest to wyzwanie dla naszej psychiki. Ponadto nie każdy na co dzień ma do czynienia z zimnem, zmęczeniem i ekstremalnymi warunkami. Mamy nadzieję, że osoby, które w ubiegłym roku nie dotarły do celu, wyruszą ponownie. Będą mieć okazję pójść łatwiejszą trasą, prowadzącą do Gietrzwałdu, i bez problemu dadzą radę – mówi Artur.

Pątnicy z Morąga wyruszą 5 kwietnia z kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej tuż po Mszy św., która rozpocznie się o godzinie 21.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama