Nowy numer 42/2019 Archiwum

Czy bycie bogatym jest złe?

Ewangelia mówi, że bogacenie się jest dla chrześcijanina wskazane.

Gdy minionej jesieni prowadziłem konferencję o finansach dla młodzieży, po jej zakończeniu podszedł do mnie ok. 18-letni chłopak i spytał: "Czy sądzi pan, że bycie bogatym i zarabianie pieniędzy jest złe?" - wspominał Krzysztof Ciuła na wstępie konferencji "Efektywność ekonomiczna - obowiązek przedsiębiorcy". - Odpowiedziałem mu, że nigdy tego nie powiedziałem. Ale dodałem, że doświadczenie pokazuje, iż osoby "dotknięte" bogactwem ekonomicznym bardzo często zapominają o Bogu.

W ocenie ks. Sławomira Małkowskiego, rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu, Pismo Święte wypowiada się na ten temat dość jasno. - Bogacenie się według Ewangelii nie jest niczym złym, a wręcz jest wskazane - mówił ks. Sławomir Małkowski do elbląskich przedsiębiorców, którzy wzięli udział w konferencji.

Stwierdził, że kreowanie zysku przez przedsiębiorców jest po prostu dążeniem do szczęścia, o które zawsze zabiega człowiek. - Niestety odeszliśmy od klasycznej definicji szczęścia, ograniczyliśmy ją tylko do chęci posiadania, zastąpiliśmy hedonizmem. Gromadzimy coraz więcej pieniędzy, a jesteśmy coraz bardziej nieszczęśliwi - podkreślał kapłan, powołując się na najnowsze badania.

- A dzieje się tak dlatego, że w tych wszystkich działaniach nie stawiamy Pana Boga na pierwszym miejscu - zaznaczył K. Ciuła, prezes Stowarzyszenia Christophoros, organizatora konferencji.

- Zapewniam, że jeśli postawimy Boga na należnym Mu miejscu, będziemy umieli dobrze odczytać, czym są prawdziwy zysk i prawdziwe szczęście - podsumowywał.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL