Nowy numer 07/2020 Archiwum

Wielkopostne czuwanie młodzieży przejdź do galerii

Tym razem odbyło się ono w parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu. Katechezę do młodzieży wygłosił o. Roger Edewou SVD.

Kaznodzieja powitał młodych: - Bardzo cieszę się, gdy na takim spotkaniu widzę młodzież. Rozumem przez to, że młodzież wciąż szuka Boga - powiedział o. Roger Edewou SVD.

- Trzeba budować relacje z Jezusem - przekonywał kaznodzieja.

- Jak wygląda twoja relacja z Jezusem? Od niej zależy to, czy będziesz dobrym kapłanem, zakonnikiem, ojcem rodziny albo dobrą matką rodziny - tłumaczył kapłan.

O. Roger jest werbistą i pochodzi z Togo. Posługuje jako wikariusz w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Malborku.

- Stoję tutaj i mówię po polsku. Jak to możliwe? Zaraz wam opowiem, ale popatrzcie, misje dotyczą każdego z nas - kiedyś sam nie myślałem, że będę misjonarzem - opowiadał.

O. Roger w Polsce mieszka od 2007 roku, a języka polskiego uczył się w Poznaniu. Dla werbisty krajem misyjnym jest kraj, w którym aktualnie posługuje. Dla o. Rogera od 12 lat jest nim Polska, o której mówi: „nasza ojczyzna”. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama