Nowy numer 37/2021 Archiwum

Pudełko dobrych uczynków. Akcja w elbląskiej podstawówce przejdź do galerii

Uczniowie do pudełka wrzucają serduszka, które symbolizują dobre uczynki.

Akcja „Zrób dobry uczynek” ruszyła 18 marca. Wtedy to Agnieszka Mucha, katechetka, ustawiła w holu Szkoły Podstawowej nr 8 w Elblągu „Pudełko dobrych uczynków”. Zadaniem uczniów jest wrzucanie do niego serduszek, na których narysują, jaki zrobiły dobry uczynek albo to opisują.

Dobrych uczynków nie muszą wymyślać sami. Pani Agnieszka ma dodatkowe pudełko z losami, na których wymienione są działania, które mogą podjąć. Zadania są różne: posprzątać swój pokój, pomóc tacie umyć samochód, zadzwonić do babci, dziadka. Inny razem dziecko ma wspólnie z rodzicami odmówić Różaniec, albo pójść na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Największe zaskoczenie wśród uczniów wywołuje prośba, żeby przez jeden dzień nie grali w gry komputerowe oraz nie oglądali telewizji.

W każdy piątek losowane są trzy serduszka, a ich autorzy otrzymują nagrodę. Dziś losowanie odbyło się po raz pierwszy. Nagrodą były czekolady.

Akcja „Zrób dobry uczynek” skierowana jest do wszystkich uczniów szkoły podstawowej. Największe zainteresowanie wzbudziła wśród uczniów klas najmłodszych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama