Nowy numer 15/2020 Archiwum

Konkurs wiedzy religijnej przejdź do galerii

W Elblągu odbył się diecezjalny etap konkursu wiedzy religijnej.

Etap szkolny XXIII Konkursu Religijnego Diecezji Elbląskiej - „Kardynał Stefan Wyszyński - Prymas Tysiąclecia” odbył się 4 marca. Dziś w Elblągu spotkali się uczniowie, którzy uzyskali 70 proc. punktów z testu, by napisać kolejny sprawdzian.

Najpierw na pytania odpowiadali uczniowie klas IV-VI, później klas VII i VIII oraz gimnazjaliści.

Szymon ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku do konkursu przygotowywał się ok. 2 miesięcy. Często bierze udział w konkursach i jak ocenił, poziom trudności tego o kardynale Stefanie Wyszyńskim był porównywalny z innymi.

- Część informacji udało mi się szybciej zapamiętać, innych musiałem się uczyć dłużej. Prawie wszystko było dla mnie nowością - opowiada Szymon.

Celem konkursu jest m.in. zachęcenie młodego pokolenia do poznania i czerpania z bogatego dziedzictwa duchowego kard. Stefana Wyszyńskiego.

Wyniki konkursu zostaną wkrótce opublikowane na stronie internetowej Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Diecezji Elbląskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama