Nowy numer 15/2020 Archiwum

Historyczne święcenia w elbląskiej katedrze już 6 kwietnia

Będą to drugie święcenia biskupie w tej świątyni. Pierwsze odbyły się ponad 270 lat temu.

Już za dziesięć dni w katedrze św. Mikołaja w Elblągu będzie miało miejsce historyczne wydarzenie.

Na sobotę 6 kwietnia zaplanowano święcenia biskupie ks. Wojciecha Skibickiego. Będzie on pełnił funkcję biskupa pomocniczego diecezji elbląskiej.

Uroczysta Msza św., podczas której obrzędowi święceń biskupich przewodniczył będzie bp Jacek Jezierski, rozpocznie się o 11.00. Współszafarzami święceń będą abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce oraz abp Józef Górzyński, arcybiskup metropolita warmiński.

Ks. Skibicki będzie drugim kapłanem, który przyjmie świecenia biskupie w elbląskiej katedrze. Taka uroczystość nie odbyła się w tej świątyni od ponad 270 lat. Pierwszym kapłanem wyniesionym do godności biskupa w kościele św. Mikołaja w Elblągu był ks. Wojciech Stanisław Leski (1702-1758), biskup chełmiński. Było to 7 października 1747 roku, a konsekratorem był wówczas biskup warmiński Adam Stanisław Grabowski.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama