Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Elbląskie Pola Nadziei 2019

Pola Nadziei to doskonała okazja, by wesprzeć hospicjum.

Żonkil jest symbolem nadziei dla chorych. Właśnie te kwiaty rozdają darczyńcom wolontariusze, którzy kwestują na rzecz hospicjum.

Kwesty, z których dochód zostanie przeznaczony na rzecz Elbląskiego Hospicjum im. Aleksandry Gabrysiak, odbędą się przy kościołach 12 maja. Wolontariuszy spotkać będzie można w Elblągu, Pasłęku, Zielonce Pasłęckiej, Drulitach, Młynarach, Jarnołtowie, Błudowie, Gronowie Elbląskim, Zwierznie i Jeziorze.

Wesprzeć hospicjum można będzie także 27 kwietnia. Tego dnia kwesty odbędą się w Elblągu w sklepach: Leclerc, Kaufland, Centrum Handlowe Ogrody.

W tym roku po raz drugi w Elblągu odbędzie się Bieg Nadziei. Wziąć w nim udział będą mogły osoby dorosłe oraz dzieci. Dorośli zapisujący się na bieg zobowiązani są do wpłaty 30 zł na rzecz hospicjum. Takiego obowiązku nie ma w przypadku dzieci, ale jak zauważają organizatorzy zabawy, rodzice przy zgłaszaniu swoich pociech do udziału w zawodach także przekazują darowiznę. Każdy zawodnik może zakupić pamiątkową koszulkę. Kosztuje ona 10 zł. Więcej o biegu można dowiedzieć się na stronie II Elbląski Bieg Nadziei.

Gościem specjalnym tegorocznych elbląskich Pól Nadziei będzie Piotr Pogon, sportowiec od lat zmagający się z chorobą nowotworową. Jest on autorem książki „Zachwyt każdym oddechem”. Z mieszkańcami Elbląga spotka się 25 kwietnia o godzinie 17 w Bibliotece Elbląskiej.

Pieniądze, które zostaną zebranie podczas tegorocznych Pól Nadziei zostaną przeznaczone na powiększenie hospicjum.

- Od trzech lat przygotowujemy się do rozbudowy. Chodzi mi o to, żebyśmy wybudowali prawdziwy oddział pobytu dziennego - poinformowała Wiesława Pokropska, dyrektor elbląskiej placówki podczas konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek 2 kwietnia.

Oddział pobytu dziennego ma powstać w nowym skrzydle budynku. Będzie tam jadalnia, pomieszczenia do muzykoterapii i terapii zajęciowej. Znaleźć się powinny również trzy łóżka oraz łazienka dla tych pacjentów, którzy chcieliby w czasie takiego pobytu odpocząć i się wykąpać.

Rozbudowa hospicjum się powinna rozpocząć w 2019 roku, bo termin pozwolenia na budowę upływa w lutym roku 2020. Koszt prac to ponad 4,2 mln zł.

Hospicjum Elbląskie akcję Pola Nadziei organizuje od 2004 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy