Nowy numer 15/2020 Archiwum

Modlitwa w godzinie śmierci papieża

Elblążanie jak co roku spotkali się w godzinie śmierci Jana Pawła II, aby wspólnie modlić się w tej wyjątkowej chwili.

Jak co roku 2 kwietnia w godzinie śmierci św. Jana Pawła II Polacy gromadzili się na wspólnej modlitwie. W 14. rocznicę przejścia do domu Ojca papieża Polaka zebrali się także elblążanie. Aby modlić się na różańcu przyszli m.in. pod katedrę św. Mikołaja, gdzie znajduje się pomnik Ojca Świętego.

- Zgromadziliśmy się tu po to, aby dziękować Bogu Ojcu i Matce Najświętszej za dar, jakim był dla nas Jan Paweł II - mówił na wstępie nabożeństwa ks. Stanisław Błaszkowski, proboszcz elbląskiej katedry. Jak wspominał, pontyfikat Karola Wojtyły był jednym z najdłuższych pontyfikatów następców św. Piotra. - Był to dla niego osobiście czas trudny, naznaczony cierpieniem. Ale także był to czas wyjątkowych wydarzeń na całym świecie - przypomniał.

Zabrani pod pomnikiem modlili się także w intencji wszystkich tych, którzy odrzucili naukę polskiego papieża. - Ogarniamy dziś szczególnie modlitwą tych, którzy nie chcieli go słuchać. Prosząc, aby prędzej czy później zrozumieli, że chciał on nas i ich prowadzić prostą i przejrzystą drogą do Boga Ojca w niebie - wyjaśniał ks. Błaszkowski.

Uczestnicy nabożeństwa złożyli znicze pod pomnikiem papieża i modlili się także o potrzebne łaski dla siebie i swoich rodzin.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama