Nowy numer 38/2023 Archiwum

Modlitwa w godzinie śmierci papieża

Elblążanie jak co roku spotkali się w godzinie śmierci Jana Pawła II, aby wspólnie modlić się w tej wyjątkowej chwili.

Jak co roku 2 kwietnia w godzinie śmierci św. Jana Pawła II Polacy gromadzili się na wspólnej modlitwie. W 14. rocznicę przejścia do domu Ojca papieża Polaka zebrali się także elblążanie. Aby modlić się na różańcu przyszli m.in. pod katedrę św. Mikołaja, gdzie znajduje się pomnik Ojca Świętego.

- Zgromadziliśmy się tu po to, aby dziękować Bogu Ojcu i Matce Najświętszej za dar, jakim był dla nas Jan Paweł II - mówił na wstępie nabożeństwa ks. Stanisław Błaszkowski, proboszcz elbląskiej katedry. Jak wspominał, pontyfikat Karola Wojtyły był jednym z najdłuższych pontyfikatów następców św. Piotra. - Był to dla niego osobiście czas trudny, naznaczony cierpieniem. Ale także był to czas wyjątkowych wydarzeń na całym świecie - przypomniał.

Zabrani pod pomnikiem modlili się także w intencji wszystkich tych, którzy odrzucili naukę polskiego papieża. - Ogarniamy dziś szczególnie modlitwą tych, którzy nie chcieli go słuchać. Prosząc, aby prędzej czy później zrozumieli, że chciał on nas i ich prowadzić prostą i przejrzystą drogą do Boga Ojca w niebie - wyjaśniał ks. Błaszkowski.

Uczestnicy nabożeństwa złożyli znicze pod pomnikiem papieża i modlili się także o potrzebne łaski dla siebie i swoich rodzin.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast