Nowy numer 14/2020 Archiwum

Oratorium pasyjne z Łukaszem Geskiem

Choć Gesek słynie z wykonywania zupełnie innego rodzaju muzyki, to jednak 14. kwietnia będziemy mogli usłyszeć go jako wykonawcę utworów o tematyce religijnej.

Niedziela Palmowa jest szczególnym dniem refleksji nad ofiarą i męką Jezusa Chrystusa. W tym roku mieszkańcy Elbląga będą mieli dodatkową okazję pochylenia się nad wydarzeniami sprzed niemal 2 tysięcy lat. W katedrze elbląskiej odbędzie się bowiem Oratorium Pasyjne, w trakcie którego wystąpi elbląski muzyk Łukasz Gesek.

Choć słynie on z wykonywania zupełnie innego rodzaju muzyki, to jednak 14. kwietnia będziemy mogli usłyszeć go jako wykonawcę utworów o tematyce religijnej. W trakcie oratorium muzyk zaśpiewa 10 pieśni. Część z nich to utwory tradycyjne, od wieków wykonywane w okresie Wielkiego Postu, a pozostałe to autorskie kompozycje Ł. Geska.

Występ będzie miał charakter akustyczny. Muzyk zaśpiewa i zagra na gitarze, na klawiszach akompaniować będzie Tomasz Jurkiewicz.

Muzycy będą modlić się z wiernymi już podczas Mszy św. o 18. W jej trakcie wykonają pieśni przewidziane w liturgii oraz części stałe Mszy św. Oratorium rozpocznie się natomiast o 19.15. Śpiewy będą przeplatane rozważaniami zaczerpniętymi z Ewangelii, które odczyta młodzież. Podczas oratorium możemy również spodziewać się szczególnej oprawy świetlnej, która odmieni wnętrze katedry św. Mikołaja i wprowadzi uczestników spotkania w wyjątkowy klimat refleksji i skupienia.

Wszyscy uczestnicy oratorium będą mieli możliwość wsparcia bardzo szlachetnej inicjatywy. Po jego zakończeniu młodzież będzie bowiem zbierała dobrowolne datki, które zostaną przeznaczone na wsparcie prowadzonego w Elblągu przez Siostry Nazaretanki Domu Samotnej Matki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama