Nowy numer 38/2023 Archiwum

Oratorium pasyjne z Łukaszem Geskiem

Choć Gesek słynie z wykonywania zupełnie innego rodzaju muzyki, to jednak 14. kwietnia będziemy mogli usłyszeć go jako wykonawcę utworów o tematyce religijnej.

Niedziela Palmowa jest szczególnym dniem refleksji nad ofiarą i męką Jezusa Chrystusa. W tym roku mieszkańcy Elbląga będą mieli dodatkową okazję pochylenia się nad wydarzeniami sprzed niemal 2 tysięcy lat. W katedrze elbląskiej odbędzie się bowiem Oratorium Pasyjne, w trakcie którego wystąpi elbląski muzyk Łukasz Gesek.

Choć słynie on z wykonywania zupełnie innego rodzaju muzyki, to jednak 14. kwietnia będziemy mogli usłyszeć go jako wykonawcę utworów o tematyce religijnej. W trakcie oratorium muzyk zaśpiewa 10 pieśni. Część z nich to utwory tradycyjne, od wieków wykonywane w okresie Wielkiego Postu, a pozostałe to autorskie kompozycje Ł. Geska.

Występ będzie miał charakter akustyczny. Muzyk zaśpiewa i zagra na gitarze, na klawiszach akompaniować będzie Tomasz Jurkiewicz.

Muzycy będą modlić się z wiernymi już podczas Mszy św. o 18. W jej trakcie wykonają pieśni przewidziane w liturgii oraz części stałe Mszy św. Oratorium rozpocznie się natomiast o 19.15. Śpiewy będą przeplatane rozważaniami zaczerpniętymi z Ewangelii, które odczyta młodzież. Podczas oratorium możemy również spodziewać się szczególnej oprawy świetlnej, która odmieni wnętrze katedry św. Mikołaja i wprowadzi uczestników spotkania w wyjątkowy klimat refleksji i skupienia.

Wszyscy uczestnicy oratorium będą mieli możliwość wsparcia bardzo szlachetnej inicjatywy. Po jego zakończeniu młodzież będzie bowiem zbierała dobrowolne datki, które zostaną przeznaczone na wsparcie prowadzonego w Elblągu przez Siostry Nazaretanki Domu Samotnej Matki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast