Przydatne informacje przed święceniami

Dla wszystkich, którzy wybierają się do elbląskiej katedry na święcenia biskupie ks. Wojciecha Skibickiego.

Prezentujemy kilka informacji, które mogą przydać się wiernym wybierającym się na święcenia biskupie ks. Wojciecha Skibickiego, które odbędą się 6 kwietnia w katedrze św. Mikołaja w Elblągu.

- Uroczystości rozpoczynają się o godz. 11. Radzimy jednak przybyć nieco wcześniej, gdyż zainteresowanie z całą pewnością będzie spore.

- Wszyscy wierni, którzy przybędą samochodami, powinni także wygospodarować dodatkowy czas na znalezienie miejsca parkingowego w okolicach Starego Miasta.

- Wejście do katedry na czas uroczystości zostanie otwarte, jednakże większość ławek będzie zarezerwowana dla przybyłych kapłanów koncelebrujących Mszę św. oraz zaproszonych gości i rodziny.

- Dla tych, którzy nie zmieszczą się w świątyni, przewidziano miejsca na zewnątrz. Będą oni mogli obejrzeć przebieg uroczystości na telebimie wystawionym przed katedrą.

- Przed Mszą św., a także po jej zakończeniu, sprzedawane będzie specjalne wydanie "Gościa Niedzielnego" z dodatkiem "Gość Elbląski", w którym znajdziemy informacje nt. konsekracji ks. Wojciecha.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..