Nowy numer 15/2020 Archiwum

Droga Krzyżowa ulicami Elbląga przejdź do galerii

Ponad 5 tysięcy osób modliło się w środę na ulicach Elbląga.

Tegoroczne rozważania Drogi Krzyżowej przygotował ks. Dariusz Paszkowski, proboszcz parafii pw. bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu. Kapłan poprosił wiernych, by na tę Drogę Krzyżową duchowo zabrali swoje rodziny i najbliższych. To, co w rodzinach jest trudne, z czym nie potrafią sobie poradzić. - Zanieśmy troskę każdego z nas o swoją rodzinę we wspólnej modlitwie - mówił ks. Paszkowski.

- Każdy zamach na prawo Boże jest panowaniem tego niesłusznego wyroku sprzed dwóch tysięcy lat. Ilekroć ucisza się prawdę - prawdę o rodzinie, sakramentalności i nierozerwalność małżeństwa, prawdę o prawie każdego człowieka do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, prawdę o godności osoby ludzkiej, prawdę o godności ludzkiej płciowości - tylekroć ponawia się tamten niesłuszny wyrok - powiedział ks. Dariusz, rozważając I stację Drogi Krzyżowej.

Przy stacji XIII wierni usłyszeli, że świętość małżeństwa, a co za tym idzie także i rodziny, polega właśnie na obecności w nim Chrystusa. - On prawdziwie działa przez sakramenty. I tak jak z wielkim szacunkiem obchodzimy się z Ciałem Chrystusa, bo wierzymy w Jego obecność w kawałku białego chleba, tak z wielkim szacunkiem, czułością i delikatnością powinniśmy traktować małżeństwo i rodzinę, w których On także jest obecny i działa - mówił kapłan.  

Wierni tradycyjnie wyruszyli z kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski, przeszli ulicami: Brzozową, płk. Dąbka, 12 Lutego, Hetmańską, Giermków, Wigilijną, Świętego Ducha, Wodną i Mostową. Przy katedrze pw. św. Mikołaja bp Jacek Jezierski udzielił modlącym się błogosławieństwa relikwiami Krzyża Świętego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama