Nowy numer 39/2023 Archiwum

Ładne – to zbyt skromne słowo

Prace uczestników z całego regionu biorą udział w rywalizacji o najpiękniejsze wśród palm wielkanocnych.

Już po raz dwunasty odbył się w Tolkmicku konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Na tegoroczną edycję wpłynęło 41 prac z terenu miasta, gminy i powiatu. – To o 10 palm więcej niż w roku ubiegłym. Nad ich tworzeniem pracowało w sumie ponad 450 osób – mówił ks. Józef Grochowski, proboszcz parafii organizującej konkurs.

– Szczególnie cieszy nas jednak to, że aż jedna czwarta prac to palmy wykonane przez rodziny – dodawał ks. Józef. Udział w tegorocznej edycji wzięły ponadto różne grupy, instytucje czy stowarzyszenia. – Wiele z nich znamy od kilku lat, ale bardzo serdecznie witamy uczestników, którzy są z nami po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że będą brali udział w kolejnych konkursach – zachęcał kapłan.

Jak mówili przedstawiciele jury przyznającego nagrody, poziom konkursu był wysoki. – Tegoroczne prace są bardzo ładne. Właściwie „ładne” to zbyt skromne słowo – są piękne – podsumował proboszcz.

Podkreślał, że to, co szczególnie zasługuje na uznanie, to przekrój wiekowy osób biorących udział w zmaganiach. – Najmłodszy uczestnik ma dwa lata, a najstarszy… no trudno powiedzieć. Na pewno jest to bardzo dojrzały wiek – uśmiechał się ks. Grochowski.

Nagrodę Specjalną Macieja Romanowskiego – starosty elbląskiego – za palmę wyróżniającą się spośród wszystkich formą i wykonaniem otrzymała grupa Niezawodni z Chojnowa.

Osobno nagrodzono przedszkolaków, uczniów, stowarzyszenia i rodziny. Jak co roku część wyróżnień otrzymała wyjątkowe uzasadnienia. Palmy nagradzano m.in. za wysokość, ale także za nawiązanie do barw narodowych, za kompozycję z elementów tradycyjnych, czy też za wprowadzenie elementów rękodzielniczych. Nie mogło zabraknąć nagrody za kreatywność, a także za oryginalne połączenie materiałów naturalnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast