Nowy numer 38/2023 Archiwum

Charytatywny streetball dla Kryspina

Elbląska młodzież organizuje turniej w streetball, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla 10-letniego Kryspina.

Szkolne Koło Caritas Zespołu Szkół Mechanicznych "Lepszy Elbląg" oraz Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej z Parafii św. Brata Alberta to już specjaliści od organizacji charytatywnych imprez sportowych.

Tym razem elbląska młodzież zaprasza na charytatywny turniej streetballa (koszykówki ulicznej) dla Kryspina Iwańczuka.

Zawody odbędą się w niedzielę 28 kwietnia w kompleksie sportowym przy ul. Agrykola 8 (boiska wewnątrz toru wrotkarskiego). Wpisowe wynosi 50 zł od drużyny. Zespoły muszą składać się z trzech osób i rezerwowych.

Chłopiec, dla którego organizowana jest zbiórka, od jakiegoś czasu choruje na MIZS (młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów w postaci wielostawowej). Kryspin to 10-latek, którego zawsze wszędzie było pełno. Chciał zostać piłkarzem, niestety przez chorobę musiał zrezygnować ze swoich marzeń. Mimo wszystko stara się nie okazywać bólu, zaciska zęby, ukazuje swój wielki uśmiech wszystkim dookoła i stara się żyć normalnie .

Niestety bywają takie dni, kiedy nie może wstać z łóżka, wtedy trudno mu uwierzyć, że może być lepiej. Przyjmuje wiele leków; do szpitala dojeżdża do Sopotu. Tam lekarze starają się zapewnić mu najlepszą opiekę i choć trochę uśmierzyć ból. Choroba jest jednak nieuleczalna, można jedynie zatrzymać jej dalszy rozwój. Pomimo zastosowanego leczenia, wyniki nadal nie są zadowalające i choroba postępuje. Dalsze leczenie i rehabilitacja są coraz droższe. Dlatego Kryspin potrzebuje naszej pomocy.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast