Nowy numer 13/2020 Archiwum

Zauroczeni pięknem

W kwidzyńskim kościele przebudowano prezbiterium, a w ołtarzu umieszczono relikwie św. s. Faustyny.

W kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie zakończył się kolejny etap prac remontowych, które rozpoczęły się w 2016 roku.

– Wykonana została najtrudniejsza i zarazem najdroższa część prac – mówi ks. Janusz Kilian, proboszcz.

W świątyni przebudowano całe prezbiterium, łącznie z jego obniżeniem. W ołtarzu – w specjalnej gablocie – umieszczono relikwie św. s. Faustyny Kowalskiej oraz wybudowano nową ambonkę. Przygotowano również miejsce, gdzie w przyszłości zostanie ułożona mozaika przedstawiająca wizerunek Jezusa Miłosiernego. Kamień do jej wykonania sprowadzony zostanie z Wenecji. Według planów proboszcza parafii mozaika ma zostać ukończona w 2021 roku. Do tego czasu w tym miejscu wisieć będzie obraz przedstawiający Jezusa Miłosiernego, który w kościele jest od wielu lat. Wcześniej był umieszczony w mniej widocznym miejscu.

Ks. Kilian przekonuje, że obecne prace tworzą zupełnie inną – nową – wizję tego kościoła, którą ludzie są zauroczeni.

To nie koniec prac, które zaplanowano na obecny rok. Ksiądz proboszcz ma plany na najbliższe miesiące, ale jeszcze nie mówi jakie. To ma być niespodzianka dla parafian.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama