Nowy numer 38/2023 Archiwum

Pelplin. Spotkanie dla młodzieży

"Przystań - Warsztaty dla duszy" to spotkanie religijne w Pelplinie skierowane do młodzieży z północnej Polski.

Kapłani z Pelplina zapraszają młodzież na wyjątkowe wydarzenie. Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej zachęca do udziału w spotkaniu pod nazwą „Przystań - Warsztaty dla duszy", które odbędzie 15 czerwca 2019 roku w Pelplinie.

- Jest to wydarzenie religijne skierowane do młodzieży z północnej Polski, którego celem jest  włączenie młodych w żywy Kościół, kształtowanie postaw obywatelskich oraz zwiększenie świadomego uczestnictwa w kulturze - wyjaśnia ks. Piotr Lipkowski.

Wydarzenie ma charakter cykliczny. W tym roku odbędzie się ono już po raz siódmy. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Na skale”, nawiązując do obchodów 20. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Polsce.

Jak zapewniają organizatorzy, wydarzenie w atrakcyjny dla młodzieży sposób łączy ze sobą przestrzeń duchowego wzrostu z zakorzenieniem w kulturze i kształtowaniem tożsamości Polaka. Przewidywana w tym roku liczba uczestników to 3 tysiące osób.

Tegoroczny program obejmuje m.in.: interaktywne gry terenowe, warsztaty z zakresu edukacji kulturalnej i medialnej czy "Korowód Wiary" ulicami miasta. Zaplanowano także wyjście na górę św. Jana Pawła II - miejsce spotkania z papieżem Polakiem w 1999 roku, oraz koncerty zespołów „Na cały Głos” i „Nieboskłonni”. Ciekawie zapowiadają się również spotkania z gośćmi ze świata mediów. Punktem centralnym warsztatów będzie wspólna modlitwa i Eucharystia w katedrze pelplińskiej.

- Mając doświadczenie przygotowania wcześniejszych edycji „Przystani - Warsztatów dla duszy” jestem przekonany, że jest to zarówno wartościowa, jak i przygotowana na najwyższym poziomie propozycja dla młodzieży - zapewnia ks. Piotr.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast