Nowy numer 24/2021 Archiwum

Dasz wiarę?

Często wstydzimy się przyznawać do tego, w co wierzymy. A można to robić drobnymi gestami. Choćby wsiadając na motocykl w odpowiednim czasie.

Ryk motocyklowych silników od samego poranka 27 kwietnia wypełniał Gałdowo. Na początku był to huk pojedynczych silników maszyn, które przyjeżdżały na plac pod miejscowym kościołem św. Wojciecha. Na zakończenie uroczystości odgłos ten zmienił się jednak w prawdziwy koncert basowych odgłosów chopperów, połączonych z wysokimi świstami motocykli sportowych.

Fani tych głośnych jednośladów zjechali tłumnie do Gałdowa, aby zainaugurować nowy sezon motocyklowy. – Spotykamy się tutaj już na szóstym Papieskim Zlocie Motocyklowo-Samochodowym, aby rozpocząć nowy sezon ze św. Janem Pawłem II − patronem dzisiejszego dnia, oraz patronem tego miejsca – świętym Wojciechem – mówił na wstępie uroczystości ks. Mirosław Masztalerek.

Wszystkim motocyklistom w czasie homilii postać św. Wojciecha przybliżał ks. Łukasz Jaworski. – Jest on jednym z męczenników za wiarę – przypominał. – Ale takie męczeństwo ma sens tylko w świetle cierpienia Jezusa. Czy zastanawiamy się, jak wielu jest w dzisiejszym świecie świętych Wojciechów? Jak wielu z nas potrafi tak jak on bronić swojej wiary? – pytał zebranych.

Jak przypominał kapłan, XX wiek pochłonął niewyobrażalnie wielką liczbę męczenników za wiarę. Szacuje się, że było to ponad 45 milionów ofiar, które swoje życie oddały dlatego, że wierzyły w Chrystusa. – I nadal, do dziś, jest przecież wiele krajów, w których chrześcijanie są prześladowani, zmuszani do wyrzekania się wiary i zabijani – przypomniał.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama