Nowy numer 13/2020 Archiwum

Kwidzyn. Podejrzany o zniszczenie krzyża zatrzymany

Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o profanację krzyża w kwidzyńskiej katedrze.

Kwidzyńska policja postawiła zarzut obrazy uczuć religijnych 44-letniemu mężczyźnie, który w ich ocenie 3 maja zrzucił ze ściany i połamał krzyż wiszący w kruchcie katedry w Kwidzynie. Za taki czyn grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

O zatrzymaniu 44-latka i postawieniu mu zarzutu poinformowała PAP sierż. sztab. Anna Filar, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie.

Jak wyjaśniła, do zatrzymania mężczyzny, mieszkańca powiatu kwidzyńskiego, doszło we wtorek 7 maja. Tego dnia policja przyjęła zgłoszenie o akcie wandalizmu, jaki miał miejsce w kwidzyńskiej katedrze kilka dni wcześniej. sierż. sztab. Anna Filar poinformowała, że zarzuty postawiono 44-latkowi w środę. Dodała, że podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i złożył wyjaśnienia, o treści których policja nie informuje.

Policja informuje, że w porozumieniu z prokuraturą, podejmą decyzje co do ewentualnych środków zapobiegawczych wobec podejrzanego. Mężczyzna był wcześniej znany miejscowym organom ścigania.

O profanacji krzyża w kwidzyńskiej katedrze informowaliśmy TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

  • św Eufenia
    10.05.2019 20:33
    Powinien przeprosić, a obowiązkiem chrześcijanina jest mu wybaczyć, a obowiązkiem sądu osądzić i w razie potrzeby wsadzić do więzienia.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama