GN 23/2021 Archiwum

Elbląg. Klerycy recytowali wiersze przejdź do galerii

W elbląskim WSD zakończył się VI Konkurs Recytatorski Wyższych Seminariów Duchownych.

Laureatami VI Konkursu Recytatorskiego Wyższych Seminariów Duchownych zostali kl. Kamil Szmidtka z Gdańskiego Seminarium Duchownego i br. Marcin Zawadzki z Wyższego Seminarium Duchownego Karmelitów w Krakowie, a wyróżnienie trafiło do kl. Adriana Szyszkowskiego z Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.

Laureaci konkursu wystąpili podczas wieczornego koncertu galowego, który tradycyjnie przygotowała pomysłodawczyni wydarzenia Nina Dziwniel-Stępka.

- Niezmiennie cieszę się, że mogę na swojej drodze życia spotykać wspaniałych ludzi. Zaliczam do nich młodych, którzy pochylają się nad literaturą, poezją. Zawsze mówię, że ludzie, którzy czytają i kochają poezję, to jest arystokracja ducha. A jeśli jeszcze słowami poetów, pisarzy mówią nam o Bogu, to my po prostu ich słuchajmy i bijmy im brawo - powiedziała.  

Gwiazdą wieczoru był Marcin Januszkiewicz, który przedstawił program „Osiecka po męsku”.

Marcin Januszkiewicz jest aktorem, wokalistą, kompozytorem, autorem tekstów. Śpiewając piosenki Agnieszki Osieckiej, artysta wygrał dwa ważniejsze krajowe festiwale: „Pamiętajmy o Osieckiej” (2011 r.) i Przegląd Piosenki Aktorskiej (2017 r.).

Debiutancki album Marcina pt. „Osiecka po męsku” ukazał się w październiku 2017 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama