Nowy numer 13/2020 Archiwum

Elbląg. Klerycy recytowali wiersze przejdź do galerii

W elbląskim WSD zakończył się VI Konkurs Recytatorski Wyższych Seminariów Duchownych.

Laureatami VI Konkursu Recytatorskiego Wyższych Seminariów Duchownych zostali kl. Kamil Szmidtka z Gdańskiego Seminarium Duchownego i br. Marcin Zawadzki z Wyższego Seminarium Duchownego Karmelitów w Krakowie, a wyróżnienie trafiło do kl. Adriana Szyszkowskiego z Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.

Laureaci konkursu wystąpili podczas wieczornego koncertu galowego, który tradycyjnie przygotowała pomysłodawczyni wydarzenia Nina Dziwniel-Stępka.

- Niezmiennie cieszę się, że mogę na swojej drodze życia spotykać wspaniałych ludzi. Zaliczam do nich młodych, którzy pochylają się nad literaturą, poezją. Zawsze mówię, że ludzie, którzy czytają i kochają poezję, to jest arystokracja ducha. A jeśli jeszcze słowami poetów, pisarzy mówią nam o Bogu, to my po prostu ich słuchajmy i bijmy im brawo - powiedziała.  

Gwiazdą wieczoru był Marcin Januszkiewicz, który przedstawił program „Osiecka po męsku”.

Marcin Januszkiewicz jest aktorem, wokalistą, kompozytorem, autorem tekstów. Śpiewając piosenki Agnieszki Osieckiej, artysta wygrał dwa ważniejsze krajowe festiwale: „Pamiętajmy o Osieckiej” (2011 r.) i Przegląd Piosenki Aktorskiej (2017 r.).

Debiutancki album Marcina pt. „Osiecka po męsku” ukazał się w październiku 2017 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama