Nowy numer 42/2019 Archiwum

Elbląska Pielgrzymka Piesza coraz bliżej

Oficjalnie rozpoczęto przygotowania do 27. Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę.

Hasło zbliżającej się pieszej pielgrzymki na Jasną Górę to dla wielu pątników informacja, na którą czekają z niecierpliwością. Znamy już przewodnie słowa tegorocznej XXVII EPP, które brzmią - „Ciebie Boga wysławiamy”.

Pielgrzymka piesza z diecezji elbląskiej na Jasną Górę rozpocznie się 28 lipca. Grupy  wyruszą z Elbląga, Sztumu, Malborka, Iławy, Prabut, Kwidzyna i Morąga. Pątnicy spotykają się 31 lipca w Jabłonowie Pomorskim. Tam wspólnie o godz. 21 zaśpiewają Apel Jasnogórski.

Od 1 sierpnia będą pielgrzymować już razem. Do Matki Bożej dotrą 11 sierpnia. Wcześniej nawiedzą sanktuaria - Matki Bożej Bolesnej w Oborach, Matki Bożej Brzemiennej, Królowej Mazowsza i Kujaw w Skępem oraz Urodzin i Chrztu św. s. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich.

U św. Faustyny pątnicy będą 6 sierpnia. Od lat ich grupy wita ks. Janusz Kowalski, proboszcz parafii. W ubiegłym roku przypomniał wędrowcom, że Pan Jezus powiedział św. Faustynie Kowalskiej, iż nie odmówi żadnej łaski, o jaką poprosi. - A jak Bóg coś obiecuje, nigdy nie odmawia, pamiętajcie - podkreślał. - Wszystkie swoje trudne sprawy zostawcie tu Panu Jezusowi - kontynuował i dodał, że u Pana Boga cud to standard.

Przygotowania do XXVII EPP już się rozpoczęły. Wkrótce w parafiach odbędą się spotkania przedpielgrzymkowe, podczas których każdy chętny będzie mógł zapisać się, by już za kilka tygodni wyruszyć w drogę.

Elbląska Pielgrzymka Piesza coraz bliżej   Oficjalny plakat XXVII Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL