Nowy numer 14/2020 Archiwum

W Kmiecinie zaśpiewali na chwałę Pana Boga przejdź do galerii

Festiwal Pieśni Religijnej w Kmiecinie odbył się po raz 12.

W parafialnym kościele pw. św. Jadwigi Królowej łącznie zaśpiewało ok. 300 osób. Wystąpili soliści, zespoły wokalne, chóry i duety.

Dominika, Pola i Natalia śpiewają w scholi działającej przy parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Subkowach. W sobotę wystąpiły podczas Festiwalu Pieśni Religijnej w Kmiecinie. Był to drugi konkurs muzyczny, w którym wzięły udział. Wcześniej występowały w Łebie. Młode artystki najbardziej lubią śpiewać te pieśni, w których mogą się "wykrzyczeć", np. "Nasz Bóg jest wielki". W Kmiecinie zaśpiewały utwór "Raduje się dusza ma".

Wykonawców oceniała komisja w składzie: Nina Dziwniel-Stępka, Piotr Nowicki i Jan Pawlina. Pierwsze miejsce w kategorii soliści - dzieci zdobyła Nikola Fiedor, dorośli - Katarzyna Matysiak.

Najlepszymi zespołami wokalnymi komisja konkursowa uznała scholę z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Drulitach i grupę Fale ze Stegny.

Uznanie komisji zdobył również chór gregoriański Schola Cantorum Gymevensis z Gniewu oraz duet Alicja Lewandowska i Dawid Bukowski z parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Czerninie.

Organizatorem Festiwalu Pieśni Religijnej dla mieszkańców Żuław i Mierzei Wiślanej był ks. kan. Józef Kożuchowski wraz ze wspólnotą parafialną w Kmiecinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama