Nowy numer 24/2021 Archiwum

W inny scenariusz nie wierzyłam

– Choć poruszam się na wózku, jestem ruchliwym człowiekiem – mówi Kasia Wojtkiewicz.

Już za kilka dni, 1 czerwca, Kasia Wojtkiewicz po raz drugi weźmie udział w Spotkaniu Młodych Lednica 2000. Tegoroczny wyjazd będzie zaplanowany, ubiegłoroczny był spontaniczny.

– Chciałam podziękować Panu Bogu za uratowanie życia. Mój organizm zaatakowała sepsa. Lekarze mój stan określali jako „nie do uratowania”, a jednak, dzięki Bogu, w Elblągu zdołali mnie wyleczyć – opowiada.

Do wyjazdu Kasię namówiła koleżanka ze Stegny, Ania Pomorska. Nie było oczywiste, że uda im się dotrzeć na spotkanie. 40-letnia Kasia cierpi na genetyczny zanik rdzenia i móżdżku, na wózku inwalidzkim porusza się od osiemnastego roku życia.

Przygotowania do wyjazdu Kasia rozpoczęła od poszukiwań opiekuna, który mógłby jej pomagać w podróży i na miejscu. Włączył się w nie ks. Marek Piedziewicz. Początkowo nikt się nie zgłaszał, ale tuż przed wyjazdem pojawiły się dwie osoby. Ksiądz Marek powiedział do Kasi: „Jedziesz”, a ona na to: „Już dawno jestem spakowana”. – Wiedziałam, że tak to się skończy. W inny scenariusz nie wierzyłam – zapewnia.

Przez kilkanaście lat Kasia mieszkała w Domu Pomocy Społecznej „Mors” w Stegnie, dlatego na spotkanie młodych wyruszyła z grupą z Elbląga. To właśnie z tą ekipą spędzała czas podczas spotkania, nie udała się z opiekunami do sektora dla osób niepełnosprawnych. – Było to bardzo fajne, miłe spotkanie. Nie było mi ciężko. Czas szybko płynął. W pewnym momencie zdawało mi się, że to dopiero początek, a w rzeczywistości zbliżało się do końca. Myślę, że w tym roku będzie podobnie – mówi.

Obecnie Kasia mieszka w Cieszynie, jest wolontariuszką w domu opieki prowadzonym przez siostry boromeuszki oraz w Caritas. Należy do Odnowy w Duchu Świętym i modlitewnej grupy Radość. Posługuje tam muzycznie – gra na bębnie, a w czasie Mszy św. włącza się w liturgię słowa.

– Choć poruszam się na wózku, jestem ruchliwym człowiekiem. Nigdy nie byłam spokojną osobą – zapewnia. A świadczy o tym także to, że w tym roku Kasia po raz drugi była na pieszej pielgrzymce z Chotomowa do Łagiewnik.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama