Nowy numer 23/2021 Archiwum

Stres mija, gdy się modlę

– Pierwszy raz w życiu poszłam na Mszę św., bo tego chciałam, a nie dlatego, że ktoś mnie do tego zmusił – mówi Martyna Przybysz, która w tym roku w Spotkaniu Młodych Lednica 2000 weźmie udział po raz trzeci.

Pierwszy raz na Lednicę pojechałam, bo zmusili mnie do tego moi znajomi. W przeciwieństwie do nich byłam osobą niewierzącą, a oni, nie patrząc na to, powiedzieli mi: „W tym roku jedziesz z nami. Wymówek nie przyjmujemy do wiadomości”. Zgodziłam się, jednak byłam przekonana, że to nie dla mnie: cały dzień spędzić na polu, modląc się.

Gdy dotarliśmy z Dzierzgonia na Pola Lednickie, byłam zaskoczona, że ten plac jest taki duży; podobnie sektory i scena. Zobaczyłam, że jest specjalne miejsce na spowiedź, adorację Najświętszego Sakramentu. Niesamowite wrażenie zrobiła na mnie ogromna kolejka osób czekających, żeby wejść na miejsce spotkania.

Mniej więcej do godz. 15 byłam przekonana, że już nigdy tam nie wrócę, bo to naprawdę nie dla mnie. Kilka minut później z kolegą i katechetką poszliśmy na adorację Najświętszego Sakramentu. Idąc, powiedziałam: „Jedyne, co słyszałam o Lednicy, to to, że jest tu fajna spowiedź. Siada się z księdzem na trawie i rozmawia. Poszłabym do spowiedzi, ale boję się, bo dawno się nie spowiadałam”. Wracając z adoracji, mój kolega zawołał: „Spójrz, Martyna! Tamten ksiądz skończył spowiadać”. I dosłownie popchnął mnie w stronę tamtego kapłana. Po chwili stałam koło niego i zrozumiałam, że nie mam się jak wymigać. Zaczęłam słowami: „Nie wiem, co powiedzieć”. Przez całą spowiedź ksiądz ciągnął mnie za język. Zapamiętałam z niej trzy najważniejsze słowa: „Bóg cię kocha”. Kiedy to powiedział, spojrzałam w niebo, zrozumiałam to i pomyślałam: „Łał! Martyna, Bóg cię kocha: za darmo, bez żadnych warunków. Kocha cię taką, jaką jesteś”. Zaczęłam płakać. Zanim wróciłam do grupy, podziękowałam księdzu za rozmowę.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama