Nowy numer 14/2020 Archiwum

Kolejna sesja synodu

Szósta sesja I Synodu Diecezji Elbląskiej odbędzie się 22 czerwca w Pasłęku.

Trwa pierwszy w historii diecezji elbląskiej synod: „Dojrzali w wierze i życiu”. Jesteśmy w drodze. Rozpoczęliśmy ją 17 września 2016 roku w Elblągu, uczestnicząc w inauguracji synodu i pierwszej sesji plenarnej. Druga sesja odbyła się 24 czerwca 2017 roku w Kwidzynie, trzecia w tym samy roku 21 października w Elblągu, czwarta w Iławie 16 czerwca 2018 roku, a piąta ponownie w Elblągu, ubiegłej jesieni, 27 października .

Na dzień 22 czerwca br. biskup elbląski dr Jacek Jezierski zaprasza wszystkich wezwanych prawnie na synod [kan. 462 § 1 KPK] do uczestnictwa w szóstej sesji plenarnej, która odbędzie się w Pasłęku.

Program spotkania:
10.00 - Msza św. pod przewodnictwem biskupa elbląskiego w kościele pw. św. Bartłomieja w Pasłęku, pl. św. Wojciecha 11,
11.15 - obrady zgromadzenia synodalnego w kinie zamkowym Pasłęckiego Ośrodka Kultury, pl. św. Wojciecha 5 (W czasie obrad odbędzie się prezentacja projektu dokumentu Komisji Rozeznawania Znaków Czasu. Dokument przedstawi ks. kan. dr Andrzej Kilanowski - przewodniczący komisji),
- głosowanie nad dokumentem,
12.30 - obiad w Oratorium Jana Pawła II, pl. św. Wojciecha 11.

Samochód można zaparkować na parkingu przy dawnym zamku krzyżackim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama