Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dziękczynienie w rocznicę wizyty Jana Pawła II w Elblągu

Bp Jacek Jezierski przypomniał przesłanie, jakie w Elblągu pozostawił Jan Paweł II.

Dziękczynna Msza św. w 20. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Elblągu została odprawiona w katedrze pw. św. Mikołaja. Przewodniczył jej bp Jacek Jezierski.

- Jan Paweł II uczył nas w Elblągu, że prawo Dekalogu obowiązuje. Trzeba je jednak rozumieć w kontekście kazania Jezusa Chrystusa wygłoszonego na górze w Galilei. Dekalog trzeba odczytywać w perspektywie Ewangelii i jej serca, które stanowi osiem błogosławieństw. To ważne przesłanie i rodzaj jakby zapisu, testamentu duchowego, pozostawionego Kościołowi partykularnemu w Elblągu - mówił bp Jezierski.

Zobacz: Papieski serwis specjalny

W dalszej części homilii biskup elbląski zwrócił uwagę, że w ciągu ostatnich 20 lat wiele się wydarzyło i zmieniło, także w Elblągu i diecezji elbląskiej. Przesłanie, jakie do Kościoła diecezjalnego skierował Jan Paweł II, pozostaje do odczytania na nowo i wypełniania go. - Chodzi o budowanie życia codziennego na fundamencie Dekalogu rozumianego w duchu Ewangelii. Nie możemy rezygnować z tego przesłania, pomimo tego, że jest trudne, wymagające, ale też i subtelne. Musimy je podejmować na nowo - zwrócił uwagę bp Jezierski.

Dziękczynienie w rocznicę wizyty Jana Pawła II w Elblągu

W obchody 20. rocznicy wizyty Jana Pawła II wpisała się Międzyuczelniana Konferencja Naukowa pt. "Inspiracje św. Jana Pawła II dla współczesności". Następnie w Ratuszu Staromiejskim została otwarta wystawa zdjęć Henryka Myślińskiego oraz pamiątek przypominających to niepowtarzalne wydarzenie.

Dziękczynienie w rocznicę wizyty Jana Pawła II w Elblągu

O godzinie 20 wierni zgromadzili się przy pomniku św. Jana Pawła II, by odmówić różaniec i odśpiewać Apel Jasnogórski. Na zakończenie spotkania członkowie Ruchu Lednickiego zaprosił przybyłych do tańca.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL