Nowy numer 03/2020 Archiwum

Forum Rodziny w Bracie Albercie

W elbląskiej parafii św. Brata Alberta rozpoczęło się dziś XI Forum Rodziny.

Wszyscy dobrze wiemy, po co jest małżeństwo. Ale nie zawsze potrafimy odpowiedzieć sobie na pytanie - jak to małżeństwo ma działać? Rozwiązania tej kwestii poszukują uczestnicy XI Forum Rodziny, które rozpoczęło się dziś w kościele św. Brata Alberta w Elblągu.

Uczestnikom forum w tej materii pomaga Anna Bialik, psychoterapeuta małżeński, członek Zarządu Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich i koordynator kampanii Tydzień Małżeństw w Polsce.

Tematem tegorocznego forum jest "Pięć języków miłości". W czasie dzisiejszej inauguracji prelegentka zwracała uwagę, że choć są one bardzo różne, wszystkie mają jeden cel. - Chodzi o to, że napełniają one nasze zbiorniki miłości - mówiła Anna Bialik. Jak wskazywała, tylko dzięki "napełnianiu tych zbiorników", możemy sprawiać, że nasze małżeństwo będzie coraz lepsze. - Więc jeśli chcę, aby moje małżeństwo było lepsze, to muszę sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chcę nauczyć się nowego języka - zauważała.

- Sztuką jest jednak rozpoznać, jakim językiem miłości mówi mój współmałżonek, tylko wtedy możemy osiągać w tej materii sukcesy - podkreślała pani Anna. I właśnie nauce tych nowych umiejętności "językowych" posłużyć mają trzy najbliższe dni. XI Forum Rodziny potrwa do 12 czerwca. Uczestnicy spotykają się codziennie o 18.00 na Mszy Świętej, by następnie wziąć udział w wykładzie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama