Nowy numer 38/2023 Archiwum

Spotkanie z tymi, co się nawracają

– Nad tym, co tam usłyszałam, będę zastanawiać się przez najbliższe miesiące – mówi Iga.

Z diecezji elbląskiej w sobotni poranek 1 czerwca w kierunku Pól Lednickich wyjechało kilkanaście autokarów. Prawie 700 osób wyruszyło m.in. z Elbląga, Malborka, Sztumu, Miłomłyna, Kwidzyna, Gardei, Pasłęka, Kończewic, Nowego Dworu Gdańskiego, Dzierzgonia czy Morąga. – Młodzież z naszej diecezji bardzo chętnie bierze udział w spotkaniach lednickich – zapewnia ks. Marek Piedziewicz, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

W grupie, która wyruszyła z Morąga, było bardzo dużo osób debiutujących w Lednicy. Zdecydowali się, bo wiele im o spotkaniach opowiadał ks. Sławomir Milde. – Tuż przed wyjazdem wyspowiadałam się. Mimo to w czasie spotkania poczułam ogromną potrzebę rozmowy z księdzem. Poszłam na pole spowiedzi i zaczęłam rozmawiać z jednym z kapłanów. To była pierwsza osoba, przy której otworzyłam się tak, jak przy psychologu. Ta rozmowa bardzo dużo mi dała. Ksiądz przekazał mi wiele rad i wiadomości. Nad tym, co wtedy usłyszałam, będę zastanawiać się przez najbliższe miesiące – opowiada Iga Kłodnicka.

Iga zwróciła również uwagę na niesamowite zjednoczenie ludzi, których tam zobaczyła. – Zdziwiło mnie, że w Polsce jest tak wielu wierzących nastolatków... Przecież my szczelnie wypełniliśmy te wielkie pola! – dodaje.

Dla Dominiki Olender z Elbląga było to trzecie spotkanie młodych na Lednicy. – W tym roku towarzyszyło nam hasło: „Wiesz, że Cię kocham’’. Myślę, że te słowa szczególnie do mnie przemówiły. To właśnie dzisiaj Jezus czeka na potwierdzenie mojej miłości do Niego i pyta, tak jak św. Piotra: „Czy miłujesz Mnie?”. Niezwykłym przeżyciem były dla mnie śpiewana Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy polowej, gdzie pośród tańców i spotkania z tłumem ludzi mogłam przywitać się z żywym Jezusem Chrystusem – wspomina. Dodaje, że szczególnie ucieszyło ją to, że na Lednicę przybyło tak wielu kapłanów i sióstr zakonnych.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast