GN 41/2019 Archiwum

Mężczyźni Boga podsumowali rok formacyjny

Podsumowując rok formacyjny Mężczyźni Boga nie tylko wspominali, ale przede wszystkim planowali dalsze działania.

Mszą św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu Mężczyźni Boga podsumowali swój rok formacyjny. - Cieszę się bardzo, że przez ten miniony rok mogłem was poznawać, rozwijać się duchowo i tworzyć razem tę wyjątkową wspólnotę - mówił podczas Eucharystii Marek Poźniak, jeden z odpowiedzialnych wśród Mężczyzn Boga.

Jednakże spotkanie 14 czerwca nie zostało zdominowane przez podsumowania i wspomnienia, ale miało na celu wskazanie nowych zadań dla wspólnoty na nadchodzący czas. - Już wprawdzie wkrótce wakacje, ale pamiętajmy, że od formacji nie ma wakacji - uśmiechał się Marek. Dlatego, jak podkreślił, już wkrótce na wspólnotowym Whatsappie pojawią się tzw. Hasła Tygodnia. - Jest to nowość. Będzie to słowo Boże, nauczanie oraz zadanie do wykonania - wyliczał.

Już wkrótce przed tą męską wspólnotą także szereg nowych wyzwań i zadań formacyjnych, w tym m.in. także wyjazd na Męskie Oblężenie Jasnej Góry czy też zaangażowanie się w promowanie projektu ustawy, który ma na celu ochronę dzieci przed ideologią gender.

Wzorem do naśladowania w tych działaniach może być dla Mężczyzn Boga, jak wskazywał w homilii ks. Grzegorz Puchalski, błogosławiony bp. Michała Kozala, patrona dnia. - Zachował on wierność Chrystusowi nawet w najtrudniejszych warunkach, jakimi było zniewolenie totalitarnego państwa - podkreślał kapłan. - Dziś także mamy do czynienia z dobrze zakamuflowanymi formami totalitaryzmu, dlatego dobrze mieć odniesienie do takich postaci - zwrócił uwagę.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL