Nowy numer 49/2023 Archiwum

Elbląg. Spotkanie Apostolatu "Margaretka"

W Elblągu spotkały się osoby modlące się w intencji kapłanów w margaretkach.

Było to X spotkanie członków Apostolatu „Margaretka” diecezji elbląskiej. Gościem wydarzenia był ks. Bogusław Nagel, krajowy duszpasterz Apostolatu „Margaretka”, któremu towarzyszyła grupa pielgrzymów z Wadowic.

Podczas konferencji kapłan przytoczył słowa św. Jana Pawła II z książki „Dar i tajemnica”: „Każde powołanie kapłańskie w swej najgłębszej warstwie jest wielką tajemnicą, jest darem, który nieskończenie przerasta człowieka. Każdy z nas kapłanów doświadcza tego bardzo wyraźnie, w całym swoim życiu. Wobec wielkości tego daru czujemy, jak bardzo do niego nie dorastamy” - napisał Ojciec Święty.

- Św. Jan Paweł II mówił, że nie dorastał do tego daru. Jeżeli on tak mówił, to co my, zwykli księża, możemy powiedzieć? - pytał ks. Nagel.

W dalszej części katechezy duszpasterz nawiązał do nauczania Ojca Świętego Franciszka. - Kościół to szpital, w którym leczą chorzy lekarze, bo przecież ja jako kapłan także potrzebuję spowiedzi. Ale też mogę spowiadać ciebie i w imieniu Jezusa Chrystusa odpuszczać ci grzechy. Świat nie jest czarno-biały, to nie jest tak, że mamy dobro i zło. Mamy całą skalę szarości. Dlatego mamy kapłanów świętych, przeciętnych i tych, którzy dają bolesne zgorszenie - wymieniał ks. Nagel.

Spotkanie odbyło się w katedrze pw. św. Mikołaja w Elblągu. Jego uczestnicy odmówili Różaniec w intencji kapłanów oraz uczestniczyli we Mszy św., której przewodniczył bp Wojciech Skibicki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy