Nowy numer 31/2020 Archiwum

Męska odpowiedź na gender

− Jako mężczyźni i jako ojcowie musimy chronić nasze rodziny, nasze dzieci i nasz Kościół – deklarują Mężczyźni Boga.

Jak zgodnie podkreślali Mężczyźni Boga, ich zaangażowanie w opór wobec tej ideologii związane jest także z wiarą. – W czasie tzw. marszów równości, które organizowane są w większych miastach w Polsce, wielokrotnie dochodzi do profanacji wymierzonych w wiarę chrześcijańską – zwrócił uwagę ks. Grzegorz. Wskazywał m.in. na parodię procesji eucharystycznej, czy kpiny ze Mszy św. – Ze strony organizatorów nigdy nie padło słowo „przepraszam”. Nie obserwowaliśmy żadnej skruchy, więc można zakładać, że te wszystkie profanacje są działaniem celowym – mówił kapłan.

Ideologia gender jest współczesną mutacją marksizmu, który swoją narrację buduje od zawsze na konflikcie. Wcześniej był to konflikt klas, a obecnie jest to konflikt płci. – A przy tym, jak każda ideologia marksistowska, ma zapędy totalitarne, czyli nie toleruje innego punktu widzenia niż własny – wyjaśniał ks. Puchalski. Jak wskazywał, tolerancja jest w tym przypadku zarezerwowana jedynie dla „swoich”, zaś dla wszystkich myślących inaczej jest pogarda, wyszydzanie i inne obraźliwe zachowania.

Wobec takich działań, które przybierają coraz większą skalę, często czujemy się bezradni. – Ale to nie oznacza, że mamy nic nie robić. Jak mówi znane powiedzenie: „Aby zło zatriumfowało, wystarczy, by dobrzy ludzie nic nie robili” – przypominał ks. Grzegorz. – Dlatego jeśli nie chcemy, aby to, co w wielu państwach zachodnich stało się przykrą normą, zawitało także do nas, musimy reagować.

Stąd właśnie zaangażowanie Mężczyzn Boga w promowanie projektu ustawy, który ma na celu odparcie ofensywy gender. Przedstawiciele wspólnoty zdeklarowali, że przez trzy niedziele z rzędu będą w swoich parafiach zbierali podpisy pod zaproponowaną ustawą.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama