Nowy numer 03/2020 Archiwum

Nowi szafarze w diecezji elbląskiej

Obrzęd przyjęcia Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej odbył się w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu.

Biskup Wojciech Skibicki przewodniczył uroczystemu obrzędowi przyjęcia Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się 19 czerwca 2019 roku w Wyższym Seminarium Duchownym.

– Jesteście bardzo potrzebni do udzielania Komunii Św. podczas Mszy jak i do zanoszenie jej do osób chorych,  które samodzielnie nie mogą uczestniczyć we Mszy Świętej, a bardzo tego pragną – zwrócił się do szfarzy biskup Skibicki, gratulując im przyjęcia tej wyjątkowej posługi.

– Ta posługa pozwoli Wam coraz bardziej zbliżać się do Jezusa Chrystusa, umocni to Waszą wiarę i wiarę waszych rodzin. Będziecie świadkami w Waszych parafiach, wspólnotach – podkreślał.

Obrzęd odbył się podczas Mszy Świętej w sprawowanej w kaplicy seminaryjnej. Uczestniczył w nim także ks. Kazimierz Paczkowski, delegat bpa elbląskiego d/s Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej.

Nowi szafarze w diecezji elbląskiej   Nowi szafarze wraz z biskupem Wojciechem Skibickim oraz ks. Kazimierzem Paczkowskim, delegatem bpa elbląskiego d/s Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Zbigniew Przepiórski
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama