Nowy numer 03/2020 Archiwum

Wielki jubileusz w Mikołajkach Pomorskich przejdź do galerii

Tegoroczny festyn w Mikołajkach Pomorskich „Kawa - cud u św. Antoniego” miał wyjątkowy charakter.

W Mikołajkach Pomorskich trwają obchody 100. rocznicy powstania parafii pw. św. Antoniego z Padwy i Matki Bożej Różańcowej. W niedzielę bp Jacek Jezierski przewodniczył uroczystej Mszy św. - Panu Bogu powierzmy dzieje ziemi Powiśla i Mikołajek Pomorskich. Powierzmy Mu również naszą teraźniejszość, społeczność tej miejscowości i parafię. Patrzmy spokojnie w przyszłość, ufni w opiekę i pomoc Bożą - powiedział ksiądz biskup.

Po Mszy św. odbył się festyn „Kawa - cud u św. Antoniego”. Na scenie wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kurzętnika, a następnie był czas na wspólny śpiew uczestników festynu, tzw. golden concert. Nie zabrakło smacznego tortu oraz zrobiono grupowe pamiątkowe zdjęcie. Jednym z punktów festynu była prezentacja specjalistycznej jednostki policji.

Niedzielna uroczystość była również okazją dla mieszkańców Mikołajek Pomorskich, by podziękować strażakom z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej za pracę, jaką wykonali przy usuwaniu skutków nawałnicy sprzed kilkunastu dni. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama