Nowy numer 20/2024 Archiwum

Dzieci z Litwy wypoczywają w Mikoszewie

W ośrodku kolonijnym Caritas Diecezji Elbląskiej w Mikoszewie wypoczywa 45 dzieci z Litwy.

Po raz kolejny dzięki pomocy Caritas Diecezji Elbląskiej oraz Senatu RP w ośrodku kolonijnym w Mikoszewie  wakacje mogą spędzić polskie dzieci mieszkające na Litwie. 45 młodych mieszkańców Wileńszczyzny już po raz dwunasty wypoczywa na naszym terenie. Są to podopieczni zgromadzenia Sióstr od Aniołów ze świetlic środowiskowych w Wilnie, Nowej Wilejce i Rudominie.

- Jestem tu już po raz trzeci i za każdym razem bawię się tak samo dobrze. Nie wyobrażam sobie wakacji bez wyjazdu do Polski - mówi Edwin Benkus. Podobnie Justyna Możeiko, najstarsza z uczestniczek kolonii, mówi, że co roku z chęcią wybiera się do naszego kraju. - Jestem już czwarty raz. Przyjeżdżam dlatego, że mam tu mnóstwo przyjaciół, z którymi potrafimy się wspaniale bawić czy grać w różne gry. No i dodatkowo są plaża i morze, to jest coś, co naprawdę bardzo lubię - dodaje.

Z kolei najmłodszą uczestniczką wakacji w Mikoszewie jest sześcioletnia Kornelia Semenaitè. Jest w ojczyźnie po raz pierwszy, ale podobnie jak koledzy bardzo cieszyła się na ten wyjazd. - Wszyscy są bardzo mili i mi pomagają. I choć to dopiero drugi dzień, to bardzo mi się tu podoba - mówi Kornelia. - Mają tutaj bardzo fajny plac zabaw - wyjaśnia.

Tegoroczny wypoczynek litewskich dzieci w Mikoszewie przebiega pod hasłem: "W drodze". - Jak co roku przekazujemy pozytywne treści naszym podopiecznym, ale w odmiennej formie - wyjaśnia siostra Maria, opiekun grupy. - Tym razem będziemy starali się formować, odnosząc się do kwestii podróży, pielgrzymki, wędrowania. Po prostu bycia w drodze - dodaje. Na koniec turnusu wszyscy uczestnicy przejdą test, który wykaże, czy nadają się, aby otrzymać "Kolonijne Prawo Jazdy".


Całość artykułu w "Gościu Elbląskim" na 7 lipca.

Dzieci z Litwy wypoczywają w Mikoszewie   Mikoszewo, 27.06.2019, kolonie letnie polskich dzieci z Litwy. arch. Dom, Który Czeka
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy