GN 41/2019 Archiwum

Rekolekcje eucharystyczne w Mikoszewie

Choć każdy dzień rekolekcji został dokładnie zaplanowany, dzieciom nie brakuje czasu na zabawę i integrację.

W rekolekcjach eucharystycznych biorą udział dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w IV i V klasie szkoły podstawowej. Przyjechały one m.in. ze Sztumu, Zalewa, Pasłęka, Elbląga, Iławy.  

Nauki rekolekcyjne, w jakie się wsłuchują, opierają się na pierwszym stopniu formacji po I Komunii Świętej. - Zakłada on wychowanie dziecka do pobożności eucharystycznej w czasie Mszy św. i poza nią oraz świadome przygotowanie do sakramentu pokuty i pojednania - mówi ks. Łukasz Golec, moderator.

Kolejne zagadnienie podejmowane w czasie rekolekcji dotyczy wychowania do służby. - I to jest najważniejszy motyw tych rekolekcji. Wychowanie do służby w Kościele poprzez służbę liturgiczną. Pamiętajmy, że to nie tylko są ministranci przy ołtarzu, ale przede wszystkim aktywne i świadome uczestnictwo we Mszy św. - tłumaczy ks. Łukasz.

Marcel w czasie rekolekcji odkrył, że przed i po posiłku powinno się modlić. Zaczął to robić z koleżankami i kolegami będąc w Mikoszewie. Ten zwyczaj chciałby przenieść do swojego domu.

Małym rekolektantom towarzyszy 4 animatorów. To oni dbają o to, żeby dzieciom w czasie wolnym nie nudziło się, a więc np. grają z nimi w piłkę i inne gry integracyjne. Wieczorem, przed snem, czytają i opowiadają bajki.

Rekolekcje eucharystyczne rozpoczęły się 22 czerwca, a zakończą w najbliższą niedzielę. Dziś odbył się dzień wspólnoty, a to oznacza, że z dziećmi spotkał się bp Jacek Jezierski. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL