Nowy numer 39/2023 Archiwum

Wakacje z biblioteką? Czemu nie...

Aby ciekawie i w dobrej atmosferze spędzić wakacje wcale nie trzeba wyjeżdżać z miasta - przekonuje elbląska biblioteka.

Szukasz wartościowych propozycji na wakacje? Aby miło i radośnie spędzić czas nie musisz wcale wyjeżdżać z miasta. Jak co roku w wakacje ofertę dla tych, którzy odpoczywają od szkoły przygotowały elbląskie czytelnie. Wśród propozycji, które przygotowała biblioteka znajdziemy m.in. rozgrywki gier planszowych, zajęcia inspirowane literaturą dla dzieci, poznawanie egzotycznych krajów i wiele innych ciekawych możliwości.

Biblioteka Młodego czytelnika "Bulaj", przy ul. Zamkowej 1, zaprasza na zajęcia pt. „Podróże przez Azję”. Odbywają się one od poniedziałku do piątku w godz. 12-14. "Zapraszamy wszystkie dzieci na wakacyjną podróż do egzotycznej Azji, gdzie zapoznamy się z kulturą i obyczajami jej mieszkańców. Ponadto nauczymy się powitań w różnych językach oraz poznamy życie codzienne azjatyckich dzieci." - czytamy na stronie biblioteki.
W programie także. japońska sztuka origami, indyjskie tańce, rosyjskie baśnie, zabawy z użyciem chińskich pałeczek i wiele innych. Nie zabraknie również zabaw integracyjnych.

Z kolei w Filii nr 1, przy ul. Brzeskiej 5 spędzimy „Wakacje z Bolkiem i Lolkiem”. Zajęcia podczas, których spotkamy się głośnym czytaniem opowiadań, pracami plastycznymi, zagadkami, krzyżówkami, rebusami i konkursami plastycznymi dotyczącymi "Bolka i Lolka”, będą odbywać się we wtorki i czwartki w godz. 12-14.

„Co Ty na to, aby w bibliotece spędzić lato?”  - pyta Filia nr 3 przy al. Józefa Piłsudskiego 17. Tam oferta specjalna również we wtorki i czwartki w godz. 11-13. A w niej m.in. warsztaty plastyczne "Makaronowe fantazje", "Słowem i pędzlem", "Podróże w przeszłość" czy też "Pachnące obrazy".

Jeżeli lubimy gry planszowe możemy odwiedzić Filię nr 4 przy ul. Ogólnej 59. Tam „Granie na dywanie” czyli wakacyjne rozgrywki gier planszowych dla dzieci we wtorki i środy w godz. 11-13.
Możemy też skorzystać z oferty Filii nr 5 "Kostki", przy ul. Wybickiego 20. „Wakacje z KOSTKĄ” będą odbywać się we wtorki, środy i czwartki w godz. 12-14.
 
Zatopienie się w świat literatury proponuje Filia nr 6, przy ul. Słonecznej. 29-31. „W siedmiomilowych butach przez bajkowy świat” to zajęcia na podstawie literatury dla dzieci i młodzieży. Będą odbywać się we wtorki i czwartki o godz.12-14.

Szereg atrakcji dla młodych wielbicieli muzyki odnajdziemy z kolei w Filii nr 7 "Cybreiada", przy ul. Hetmańskiej 16-22. Zajęcia pn. „Muzyka w nas bryka” odbędą się w lipcu we wtorki 02.07, 09.07, 16.07 i czwartki 04.07, 11.07, 18.07, w godz. 11-13. W programie m.in. Eko-grzechotki czyli wykonanie kolorowych grzechotek, Mini gitara - wykonanie gitary z pokrywki po słoiku i gumek recepturek, wykonywanie elementów stroju scenicznego czy też występy karaoke.

 

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast