Nowy numer 04/2020 Archiwum

Poznaj przesłanie benedyktyna

Anselm Grün OSB swoją wiedzą dzieli się ze słuchaczami na całym świecie. W październiku odwiedzi Polskę.

Gościem specjalnym międzynarodowej konferencji naukowej „Człowiek - Duchowość - Wychowanie” będzie Anselm Grün OSB. Spotkania odbywać się będą od 3 do 5 października w Warszawie, Płocku i Olsztynie. Tematem przewodnim konferencji będzie relacja duchowości z komunikacją we współczesnej rodzinie.

Anselm Grün urodził się w 1945 r. i należy do opactwa w Münsterschwarzach w Bawarii. Jest osobą wszechstronnie wykształconą, poznał tajniki filozofii, teologii, psychiatrii, psychologii oraz pedagogiki. Jest autorem licznych publikacji - ponad 300 tytułów - z zakresu teologii, duchowości, psychologii oraz teorii wychowania. Przetłumaczono je na 35 języków, a łączny nakład publikacji to 19 mln egzemplarzy.

Niemiecki benedyktyn angażuje się w praktykę poprzez konferencje, seminaria, kursy, spotkania tematyczne, szkolenia, towarzyszenie grupowe oraz indywidualne, wydawanie książek, publikowanie artykułów, szerokie wykorzystanie przekazu medialnego.

Przykładami konkretnych dzieł, w jakie jest zaangażowany, są: dom rekolekcyjny dla kapłanów oraz osób zakonnych prowadzony od 1991 r. wraz z psychologiem dr. Wunibaldem Müllerem; dom dla gości jako miejsce prowadzenia wykładów oraz seminariów weekendowych; szkolenia tematyczne podejmowane dla pracowników firm i banków.

W 2003 r. A. Grün zaczął podróżować z wykładami po całym świecie. W Olsztynie gościć będzie 5 października, a przybędzie tam z inicjatywy ks. prof. Jarosława Michalskiego oraz ks. dr. Zbigniewa Kulesza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama