Nowy numer 03/2020 Archiwum

Gromadzi dobrych ludzi

Tegoroczny odpust miał bardzo uroczysty charakter.

Wierni z parafii w Postolinie 14 lipca świętowali podwójnie.

Zgromadzili się na Eucharystii, aby przeżywać odpust Matki Bożej Szkaplerznej oraz dziękować za 40 lat kapłaństwa proboszcza ks. Stanisława Gadziny. Tej wyjątkowej Mszy św. przewodniczył biskup elbląski Jacek Jezierski. W homilii zwrócił uwagę, że w dzisiejszych czytaniach Maryja nazywana jest Córą Syjonu. – Ona jest córą Izraela, najbardziej szlachetną. Do Niej przychodzi Pan. Przez Nią przychodzi do nas Jezus Chrystus. Poprzez Jej macierzyństwo przyszedł do nas, gdyż stał się człowiekiem – zwracał uwagę.

– Jezus Chrystus, Syn Boży i prawdziwy człowiek, dzięki macierzyństwu Maryi wypełnił zamysły Boga. Aby to, co jest rozbite, podzielone, skłócone, skonfliktowane, pojednać na nowo... Na zakończenie Mszy św. zebrani w postolińskiej świątyni składali życzenia proboszczowi, dziękując za lata posługi kapłańskiej. Wierni, przypominając liczne zasługi i osiągnięcia ks. Stanisława, zwracali uwagę na jego niezwykłą umiejętność budowania wspólnoty i gromadzenia wokół siebie dobrych ludzi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama