Nowy numer 04/2020 Archiwum

Koncert w pasłęckim kościele

W kościele św. Bartłomieja w najbliższą sobotę odbędzie się kolejny koncert VII Pasłęckiego Festiwalu Organowego.

Już w najbliższą sobotę, 20 lipca o godz. 20 w pasłęckiej farze pw. św. Bartłomieja odbędzie się trzeci koncert VII Pasłęckiego Festiwalu Organowego, program którego w tym roku osnuty jest wokół obchodów 300-lecia organów Andreasa Hildebrandta w Pasłęku, instrumentu ukończonego w 1719 roku.

20 lipca w ramach koncertu organowo-kameralnego wystąpią Krzysztof Musiał (Brzesko) – organy oraz Magdalena Drozd (Kraków) – sopran. Muzycy przedstawią swój program, prezentując możliwości organów Hildebrandta w repertuarze baroku, romantyzmu i współczesności.

Po koncercie w budynku Oratorium im. św. Jana Pawła II organizatory festiwalu zapraszają na spotkanie z wykonawcami, ciastko i kawę oraz kolejną z cyklu krótkich prelekcji dr. hab. Krzysztofa Urbaniaka poświęconych historii pasłęckiego barokowego instrumentu.

Wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama