GN 29/2021 Archiwum

A może przeżyć coś nowego?

– Czasami w trasie bywa ciężko, bo trzeba wcześnie rano wstać, bo bolą nogi... Ale gdy już wyjdziemy, zaczyna się bardzo dobry czas – wszyscy są weseli, obok idą przyjaciele... – mówi Kasia z grupy Katedra Elbląg.

Wiele osób od miesięcy czekało na moment, gdy usłyszą słowa: „XXVII Elbląską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę uważam za rozpoczętą”. Wypowiedział je 28 lipca, podczas porannej Mszy św. w katedrze pw. św. Mikołaja w Elblągu, ks. Waldemar Maliszewski, kierownik EPP.

Eucharystii przewodniczył bp Jacek Jezierski, który w homilii przypomniał, że każdy pielgrzym ma swoje powody dla podejmowania tego trudu. Dodał, że pielgrzymka jest czasem wysiłku, pewnych niewygód i zmęczenia, ale także sposobnością do intensywnej modlitwy, wspólnego śpiewu, katechezy w drodze. To dobry czas na zawiązywanie przyjaźni. Dla wielu pątników tegoroczna, XXVII EPP jest kolejną w ich życiu. Dla Czarka, który wędruje z Katedrą Elbląg, jest to już 6. pielgrzymka. Po raz pierwszy poszedł z ciekawości, a zachęcił go do tego starszy brat.

– W pielgrzymce jest coś takiego, co trudno określić. Każdego roku 11 sierpnia chcę być na Jasnej Górze, przed obliczem Matki Bożej. W ubiegłych latach, pielgrzymując, najczęściej Pana Boga, Matkę Bożą o coś prosiłem, a w tym roku idę z dziękczynieniem za to wszystko, co się wydarzyło przez 23 lata mojego życia. Za to, co było dobre, i za to, co trudne. To jest moja najważniejsza intencja – mówi Czarek.

– Wiele razy słyszałam o tym, że ludzie chodzą do Matki Bożej. Też tak chciałam. Pomyślałam: „Dlaczego, by nie przeżyć czegoś nowego?” – wspomina Kasia, licealistka, która także wędruje z Katedrą. Jest to jej druga pielgrzymka, a modli się w intencji mamy, która choruje na nowotwór. Pątnicy do Matki Bożej dotrą 11 sierpnia. Pokonają pieszo prawie 500 km.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama