Nowy numer 38/2023 Archiwum

Kaplica Chrystusa Króla stanęła w Postolinie

Kaplica z figurą Chrystusa Króla Wszechświata, która znajduje się przy wjeździe do Postolina, jest owocem IV Międzynarodowego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego.

Niewielka kapliczka z drewnianą figurą Chrystusa Króla Wszechświata, która stoi dziś przy wjeździe do Postolina, jest głównym owocem zakończonego właśnie IV Międzynarodowego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego, który odbywa się w tej miejscowości.

Sama figura, której autorem jest rzeźbiarz Łukasz Zabłocki, powstała już podczas ubiegłorocznego pleneru, ale to właśnie w czasie tegorocznego spotkania udało się zwieńczyć poszukiwania godnego dla niej miejsca. Przydrożne kapliczki to coś, co jest bliskie sercom wielu mieszkańców tego regionu, a w Postolinie w ostatnim czasie powstała już kolejna. - A że zawsze jest za co Panu Bogu dziękować, to postanowiliśmy w naszej rodzinie, że ufundujemy i wybudujemy kapliczkę dla tej figury i postawimy ją w naszej miejscowości - mówi Piotr Stec, fundator kapliczki.

Kiedy o pomyśle usłyszał ks. Stanisław Gadzina, proboszcz miejscowej parafii pw. św. Michała Archanioła, zamyślił się. - Trzeba tak zrobić, żeby jak najszybciej poświęcił tę kaplicę ksiądz biskup - powiedział. Parafianie doskonale wiedzieli, co to znaczy. Zabrali się szybko do pracy i kiedy biskup elbląski Jacek Jezierski przewodniczył uroczystościom odpustowym w parafii 14 lipca, mógł po ich zakończeniu pobłogosławić budowlę.

Rzeźba Chrystusa Króla Wszechświata nie jest jedynym owocem pleneru w Postolinie. Efekty pracy artystów można przez najbliższy miesiąc podziwiać w miejscowej świątyni.

Więcej o nowej kapliczce będzie można przeczytać w "Gościu Elbląskim" na 11 sierpnia.

Kaplica Chrystusa Króla stanęła w Postolinie   Tak prezentuje się kaplica w Postolinie w rzeczywistości... Łukasz Sianożęcki /Foto Gość Kaplica Chrystusa Króla stanęła w Postolinie   ...a tak w wizji artysty. Łukasz Sianożęcki /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast