Nowy numer 49/2023 Archiwum

Powędruj od ujścia Wisły do Gietrzwałdu

Dom Formacyjny św. Wojciecha w Mikoszewie zaprasza na V Żuławską Pielgrzymkę Pieszą od ujścia Wisły do Gietrzwałdu.

Organizatorzy słowami św. Jana Pawła II: „Jedźcie do Gietrzwałdu! Tam Matka Boża wzywa do świętości! Tam jest Wasze miejsce!" - zachęcają do wzięcia udziału w pielgrzymce, która odbędzie się od 4 do 8 września.

- Pragnę przypomnieć, ze Gietrzwałd jest jedynym w Polsce i jednym z dziewięciu na świecie, uznanym przez Kościół miejscem maryjnych objawień. Matka Najświętsza od 27 czerwca do 16 września 1877 r. ukazała się tam 160 razy - przypomina ks. Marek Witkowski, dyrektor Domu Formacyjnego św. Wojciecha.

Kapłan zwraca uwagę, że na wszystkie zadawane przez dziewczynki, którym Matka Najświętsza się ukazywała, pytania i prośby, padała jedna odpowiedz: „odmawiajcie Różaniec". - Głównym przesłaniem objawień było więc wezwanie i zachęta do praktykowania modlitwy różańcowej. To przesłanie w czasach, kiedy Polska wymazana była z mapy świata, było bardzo naglące i mimo upływu czasu jest nadal niezwykle aktualne - mówi ks. Marek.

Pielgrzymi V ŻPP wyruszą 4 września po Mszy św. o godz. 8 z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mikoszewie i udadzą się przez Tujsk do Kępek na nocleg. Kolejnego dnia szlak pielgrzymi poprowadzi uczestników z Kępek przez Elbląg i Przezmark na nocleg do Pasłęka. 6 września pątnicy powędrują przez Zielonkę, Pasłęk i Chojnik na nocleg do Morąga. 7 września to droga z Morąga poprzez Florczaki i Łuktę do celu wędrówki, czyli Gietrzwałdu, by po noclegu w szkole, następnego dnia wziąć udział we Mszy św. odpustowej ku czci Najświętszej Maryi Panny Gietrzwałdzkiej. Po uroczystościach nastąpi rozesłanie pielgrzymów.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy