Nowy numer 42/2019 Archiwum

XXVII EPP. Odpoczynek w Krośniewicach przejdź do galerii

Mieszkańcy Krośniewic pielgrzymów Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę goszczą od wielu lat.

Pielgrzymi idący na Jasną Górę każdego dnia spotykają wiele wspaniałych osób. Doświadczają niezwykłej gościnności mieszkańców miast i wsi, które mijają. W poniedziałek, 5 sierpnia, odpoczywali m.in. przy kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krośniewicach.

Pielgrzymów powitali ks. Tomasz Jackowski, proboszcz, i Katarzyna Erdman, burmistrz.  

- Jako gospodarzowi tego miasta jest mi bardzo miło gościć pielgrzymów idących do Częstochowy. Witamy ich chlebem i solą - czym chata bogata. Życzę pielgrzymom, żeby szczęśliwie, bez żadnych wypadków, doszli do Matki Bożej. Każdy na pewno idzie we własnej intencji, a to jest bardzo piękne - mówi Katarzyna Erdman, burmistrz Krośniewic.

Koordynatorką przygotowań poczęstunku jest Agnieszka Rykała. Przez dwie niedziele poprzedzające przyjście pielgrzymów zbiera przy kościele pieniądze na ten cel, a także o pomoc prosi firmy. Odzew jest bardzo duży. Każdego roku parafian wspiera ok. 10 firm.

- Od kilku lat zajmuję się przygotowaniem poczęstunku dla pielgrzymów. Obecnie nie wyobrażam sobie, że mogłabym nie brać w tym udziału. Staram się mieć urlop w pierwszym tygodniu sierpnia - opowiada pani Agnieszka.

W tym roku mieszkańcy Krośniewic kupili m.in. 700 bułek i 200 kg arbuza. Wiele osób przyniosło ciasto.

Warto dodać, że już jutro mieszkańcy Krośniewic gościć będą Pielgrzymkę Ziemi Lubawskiej.

Pątnicy gospodarzom odwdzięczają się modlitwą.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL