Nowy numer 13/2020 Archiwum

Bezpiecznie do Matki

Czy można się modlić w czasie jazdy? Oczywiście, że tak!

Z roku na rok przekonują się o tym pielgrzymi, którzy wyruszają na jednośladach w kierunku klasztoru jasnogórskiego. Ale czy nie jest to trudne zadanie?

– Ależ nie. Wystarczy zachować tylko pewne zasady – zapewnia ks. Krzysztof Sękuła, kierownik pielgrzymki rowerowej Elbląg–Susz–Jasna Góra. Można pomyśleć, że cały szereg reguł, które pątnicy wielokrotnie poznają na spotkaniach przedpielgrzymkowych, będzie przeszkadzać w głębokim przeżywaniu drogi. – Jest wręcz przeciwnie. One nam pomagają w dobrym przeżywaniu tego czasu, ponieważ bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze – zaznacza ksiądz kierownik.

Rowerzyści poruszają się bowiem po drogach otwartych, są wyprzedzani przez samochody, motocykle czy ciężarówki. – Czasem kierowcy mogą się denerwować, że jest nas aż tylu na trasie, dlatego ustalenie zasad jest niezbędne. Wtedy możemy lepiej przygotować się do przeżywania spraw duchowych, które w większości odbywają się na postojach – mówi kapłan. Pątnicy z rowerami nie rozstają się aż do wejścia do kaplicy obrazu Czarnej Madonny.

– Do środka wchodzimy w naszych strojach i kamizelkach rowerowych, aby choć tak wyróżnić naszą obecność wśród wielu innych pielgrzymów – podsumowuje ks. Sękuła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama