Nowy numer 31/2021 Archiwum

Gościnność na trasie

Mieszkańcy Krośniewic poczęstowali pielgrzymów m.in. arbuzem. Musiało starczyć dla wszystkich, bo w końcu... kupili go 200 kilogramów!

Idąc na Jasną Górę, pątnicy Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej każdego dnia spotykają wiele wspaniałych osób.

Doświadczają niezwykłej gościnności mieszkańców miast i wsi, które mijają. 5 sierpnia odpoczywali m.in. przy kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krośniewicach. Pielgrzymów powitali ks. Tomasz Jackowski, proboszcz, i Katarzyna Erdman, burmistrz.

– Jako gospodarzowi tego miasta jest mi bardzo miło gościć pielgrzymów idących do Częstochowy. Witamy ich chlebem i solą – czym chata bogata. Życzę im, żeby szczęśliwie, bez żadnych wypadków, doszli do Matki Bożej – mówiła Katarzyna Erdman. Koordynatorką przygotowań poczęstunku jest Agnieszka Rykała. Przez dwie niedziele poprzedzające przyjście pielgrzymów zbiera przy kościele pieniądze na ten cel, o pomoc prosi także firmy. Odzew jest bardzo duży. Każdego roku parafian wspiera ok. 10 firm.

– Od kilku lat zajmuję się przygotowaniem poczęstunku dla pielgrzymów. Obecnie nie wyobrażam sobie, że mogłabym nie brać w tym udziału. Staram się mieć urlop w pierwszym tygodniu sierpnia – opowiada pani Agnieszka. W tym roku mieszkańcy Krośniewic kupili m.in. 700 bułek i 200 kg arbuza. Wiele osób przyniosło ciasto. Warto dodać, że już jutro mieszkańcy Krośniewic gościć będą Pielgrzymkę Ziemi Lubawskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama