Nowy numer 42/2019 Archiwum

Tam jest wasze miejsce

Na wszystkie pytania Matka Boża daje jedną odpowiedź: odmawiajcie Różaniec.

Dom Formacyjny Świętego Wojciecha w Mikoszewie zaprasza na V Żuławską Pielgrzymkę Pieszą od ujścia Wisły do Gietrzwałdu. Odbywać się ona będzie od 4 do 8 września.

„Jedźcie do Gietrzwałdu! Tam Matka Boża wzywa do świętości! Tam jest Wasze miejsce!” – słowami św. Jana Pawła II skierowanymi do Polaków organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. – Pragnę przypomnieć, że Gietrzwałd jest jedynym w Polsce i jednym z dziewięciu na świecie uznanym przez Kościół miejscem objawień Maryjnych. Matka Najświętsza między 27 czerwca a 16 września 1877 r. ukazała się tam 160 razy – mówi ks. Marek Witkowski, dyrektor Domu Formacyjnego Świętego Wojciecha. Kapłan zwraca uwagę, że na wszystkie pytania i prośby kierowane przez dziewczynki, którym Matka Boża się ukazywała, miała Ona jedną odpowiedź: „Odmawiajcie Różaniec”.

– Głównym przesłaniem objawień było więc wezwanie i zachęta do praktykowania modlitwy różańcowej. To przesłanie w czasach, kiedy Polska wymazana była z mapy świata, było bardzo naglące i mimo upływu czasu jest nadal niezwykle aktualne – uważa ks. Marek. Pielgrzymi V ŻPP wyruszą 4 września po Mszy św. o godz. 8 z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mikoszewie i udadzą się przez Tujsk do Kępek na nocleg. Kolejnego dnia szlak pielgrzymi poprowadzi uczestników z Kępek przez Elbląg i Przezmark na nocle g do Pasłęka. 6 września pątnicy powędrują przez Zielonkę, Pasłęk i Chojnik na nocleg do Morąga. 7 września droga prowadzić będzie z Morąga poprzez Florczaki i Łuktę do celu wędrówki, czyli Gietrzwałdu. Nazajutrz, po noclegu w szkole, pątnicy wezmą udział we Mszy św. odpustowej ku czci Najświętszej Maryi Panny Gietrzwałdzkiej. Po uroczystościach nastąpi rozesłanie pielgrzymów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL